Home Cyklistický oddiel Zahájenie sezóny v horskej cyklistike SP-Turčianske Teplice
Zahájenie sezóny v horskej cyklistike SP-Turčianske Teplice PDF Tlačiť E-mail

V nedeľu 17. apríla 2016 bol zahájený Slovenský pohár v Cross Country, ktorý sa konal v Turčianskych Tepliciach. Na to, že to bol prvý pretek v tejto sezóne a náš pretekár Matej Ulík aj v tejto cyklistickej disciplíne štartoval po prvýkrát medzi mužmi, urobil perfektný výsledok, keď skončil celkovo na 4. mieste a pred ním boli len poľskí cyklisti a tak Matej bol najlepší zo všetkých Slovákov.

Trať bola perfektná, ale náročná na techniku a samozrejme aj na výkonnosť a tak vydržať jazdiť v členitom teréne skoro 100 minút nebola žiadna sranda. Matej má už tento rok najazdených do 4 000 km a tak sa to odzrkadlilo aj na dobrej výkonnosti. Cez víkend ho čakajú preteky v rakúskom Grazi kde by mal štartovať aj Peťo Sagan.