Home Cyklistický oddiel Zahájenie sezóny v horskej cyklistike – Turčianske Teplice
Zahájenie sezóny v horskej cyklistike – Turčianske Teplice PDF Tlačiť E-mail

Turčianske Teplice boli dejiskom prvého kola Slovenského pohára v MTB Cross Country /horská cyklistika/ a to túto nedeľu 19.4.2015. Pretekov sa zúčastnili aj naši pretekári z cyklistického oddielu OŠK TATRAN. Favoritom bol samozrejme Matej Ulík, ktorý v tvrdej konkurencii vybojoval pekné druhé miesto a ako jediný Slovák v juniorskej kategórii stál na stupienku víťazov.

Prvé a tretie miesto obsadili českí pretekári a štvrté a piate zas pretekári z Poľska. Keby nebol dostal v druhom kole defekt, čo ho dosť podstatne zbrzdilo bol by asi aj vybojoval prvenstvo, ale preteky sú už také a musí sa rátať aj s takýmito problémami. Môžeme povedať, že sezóna bola zahájená úspešne a už len veriť že bude takto pokračovať aj v ďalších kolách SP.